Γιορτή Λήξης 2014

Τη Δευτέρα 23 Ιουνίου 2014 και ώρα 20:30, στο χώρο του Γυμνασίου η σχολική κοινότητα αποχαιρέτησε τη σχολική χρονιά με μια υπέροχη γιορτινή βραδιά.

CEL1

Πρόγραμμα

• Τραγούδια από τη χορωδία με υπεύθυνη τη μουσικό του Γυμνασίου κα Ραφελέτου Φλώρα.

Ακούστηκαν τα τραγούδια:

1. Κόψε και Μοίρασε
  2. Το χειροκρότημα
  3. Απόχρωση του Γκρίζου
  4. Κλεψύδρα
  5. Η αγάπη αργεί
CEL2

CEL3

CEL4

• Παρουσίαση μέρους του Πολιτιστικού Προγράμματος "Κινηματογράφος", με υπέυθυνο τον καθηγητή Καλλιτεχνικών κο Δημουλά Γιάννη.

Πραγματοποίθηκε προβολή διαφανειών από το πρόγραμμα και τα αποσπάσματα ταινιών από του δημιουργούς Buster Keaton και Charlie Chaplin.

Η παρουσίαση έγινε από τις μαθήτριες: Νικολή Ίρις και Σβώλου Μαρία της Α΄ τάξης.

CEL5

CEL6

•   Προβολή αποχαιρετιστήριου βίντεο - αφιέρωμα για τη Γ Γυμνασίου. (To Youtube απενεργοποίησε τον ήχο στο βίντεο, λόγω πνευματικών δικαιωμάτων)

• Μουσική βραδιά από το συγκρότημα Cantus Firmus (trio per violino, cello e basso).

CEL7

Η πρόσκληση της γιορτής: